• Polski
  • Slovak
A A A
  • Budynek Centrum Kultiry
    Budynek Centrum Kultiry
  • Uroczyste Otwarcie
    Uroczyste Otwarcie

Centrum Kultury Słowackiej - Pensjonat Bumerang


Obiekt powstał ze środków Ministra Administracji i Spraw Wewnętrznych, Urzędu ds. Słowaków Żyjących za Granicą, oraz Towarzystwa Słowaków w Polsce. Dział Kultury Centrum Kultury Słowackiej w Nowej Białej na Spiszu wyposażony został ze środków Europejskiego Fundusu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion Tatry, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Do wykorzystania jest duża sala widowiskowo rozrywkowa, część gastronomiczna - kawiarnia, sala konferencyjna z pełnym wyposażeniem audiowizualnym, sala wystawiennicza, biblioteka słowacka z siedmioma stanowiskami komputerowymi i dostępem do internetu oraz 17 pokoi noclegowych z łazienkami, z dostępem do Internetu. V Centrum  Kultury Słowackiej w Nowej Białej na Spiszu  siedzibę ma Zarząd Oddziału TSP na Spiszu, Koło TSP w Nowej Białej oraz Zespół folklorystyczny Spiš.
 
Uroczyste otwarcie
Centrum Kultury Słowackiej w Nowej Białej na Spiszu, otwarte uroczyście 28 września 2014 r. podczas XIII  Zjazdu Towarzystwa Słowaków w Polsce, ma służyć Towarzystwu Słowaków w Polsce i mieszkańcom Spisza do realizacji zadań w statutowych w zakresie podtrzymywanie tożsamości kulturowej słowackiej mniejszości narodowej żyjącej na Spiszu.  
Więcej o otwarciu:    
 
Sala widowiskowa
Sala widowiskowo rozrywkowa z nagłośnieniem i sceną o powierzchni około 220 m2 nadaje się do organizacji większych imprez okolicznościowych (wesela, chrzciny), występów zespołów regionalnych, przedstawień, spektakli teatralnych, konferencji i innych imprez. Posiada odpowiednie zaplecze sanitarne i gastronomiczne.
 
Biblioteka
Biblioteka słowacka posiada zbiór około 4000 pozycji, w tym wydawnictwa regionalne, siedem stanowisk komputerowych z  dostępem do Internetu, Wi-fi, czasopisma słowackie
 
Sala konferencyjna
Pełne wyposażenie audiowizualne, Wi-fi, TV, rzutnik z ekranem
 
 
Ponadto w Centrum jest: Sala Wystawiennicza, Izba pamięci narodowej, Kawiarnia
 
Przy centrum działa  Zespół Folklorystyczny Spiš
 
Zakwaterowanie w pensjonacie Bumerang
 
17 pokoi noclegowych z łazienkami, z dostępem do Internetu
Pensjonat dysponuje 17 pokojami: 2-3 osobowymi
CENA ZA POKÓJ
Sam nocleg
Nocleg ze śniadaniem
Nocleg  ze  śniadaniem      i  obiadokolacją
 
2- osobowy
90zł/doba
110zł/doba
150zł/doba
3 - osobowy
135zł/doba
165zł/doba
225zł/doba
  • dzieci do 3 lat gratis bez świadczeń (śpią z dwoma rodzicami w łóżku)
  • parking,  wi-fi, wliczone w cenie pobytu
     Zniżki dla grup zorganizowanych. Prosimy o kontakt telefoniczny celem ustalenia ceny i dostępności !!! Tel.: 18 28 512 34; 18 26 272 49, Tel. kom. / mob.: 695 897 247; e-mail: cks.nowabiala@gmail.com
Strony: « Poprzednia 1 2
Autor:EK
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.dodajdo.com